Kar Çeşmesi İle Keyifli Anlar Yaşayın Sıcak terapilerden sonra vücudu serinletmek amacı ile kullanılan uygulamalardan bir tanesi de kar çeşmesidir. Kar çeşmesi özel olarak tasarlanan ahşap, mermer, cam mozaik, seramik ve krom gibi malzeme den dizayn edilmiştir. Kar buzu kullanıldıkça fotosel sistemi anında hareket geçerek kişiye ihtiyaç duymadan kullanılacak kadar kar buz üretmesini sağlamaktadır. parçalanmış buzu […]

Kar Çeşmesi İle Keyifli Anlar Yaşayın

Sıcak terapilerden sonra vücudu serinletmek amacı ile kullanılan uygulamalardan bir tanesi de kar çeşmesidir.

Kar çeşmesi özel olarak tasarlanan ahşap, mermer, cam mozaik, seramik ve krom gibi malzeme den dizayn edilmiştir. Kar buzu kullanıldıkça fotosel sistemi anında hareket geçerek kişiye ihtiyaç duymadan kullanılacak kadar kar buz üretmesini sağlamaktadır. parçalanmış buzu çanaklardan alarak vücuda uygulanması sonunda cildin gerilmesine ve kan dolaşımının artmasına ve bağışıklık sisteminin hızlanmasını sağlamaktadır.

Kar çeşmesinin insan hayatındaki önemi nedir?

Kişiler sauna e buhar odasından çıktıktan sonra vücudu kar ile serinletmek en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Kullanın kişiler parçalanmış buz parçalarını kar çeşmesinden veya kar çeşmesinin hemen alında bulunan çanaktan alarak ilk önce kollarına ve bacaklarına en son ise vücudun diğer kalan kısımlarına dairesel şekilleri uygulanmaktadır. Ayrıca kar çeşmesi Cold terapi şeklinde de uygulanmaktadır. Kar çeşmesi yapımı vücuda uygulandıktan sonra cildi canlandırmakta, kan dolaşımın hızlanmasına yardımcı olmakta ve bağışıklık sisteminin de çok güçlü olasını sağlamaktadır. Faydasının gören kullanıcılar kar çeşmesinin kullanımının tekrarlamaktadırlar.

Zaten kar çeşmesinin sık kullanımının da vücuda hiçbir zararı yoktur. Ayrıca kar çeşmesi kabin içerisinde olmadığı için soğuk havayı da sevmeyen, soğuğa dayanamayan, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları gibi rahatsızlıkları olan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir sitemdir. Ayrıca kar çeşmesi şok havuzu gibi şok etkisi yaratan soğutucuları sevmeyenler için yumuşak bir geçişle vücut ısısını soğutmak amacı için yapılıştır. Sauna sonrası vücudun ısısını azaltmak ve diriliğini sağlamak için kar çeşmesi kullanmak çok avantajlıdır

Kar çeşmesinin görünümü nasıldır?

Kar çeşmesi kullanıcılarını isteklerine göre duvara ya da tavana monte edilmektedir. Üzerinde ise özel tasarımlarla birlikte dekoratif olarak kapatılmaktadır. Kar çeşmesinde buzun haznesinden döküleceği hazne cam, seramik veya taş olarak tasarlanmaktadır. Kar çeşmesinden dökülen kar ise tamamen doğal olarak hazırlanmakta, içerisinde vücuda zarar verecek hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Ayrıca kar çeşmesi spa willnes projeleri için vazgeçilmez bir sağlık ürünün olarak bilinmektedir. Sauna ve havuz sonrası serinliği ferahlığı yaşamak isteyenleri soluğu alabilecekleri tek yer kar çeşmesi olmaktadır. Vücut belirli sıcaklıktan sonra soğukluğu kar çeşmesinde yakalamaktadır. Kar çeşmesinin üzerinde bulunan çelik borulardan akan kar taneleri vücutta masaj etkisi yaparak rahatlama ve sakinleşmeyi sağlamaktadır. Kar çeşmesi ile hızlı soğuma ve doğal deri doku ve kasların sağlıklı yaşam verdiği i.in kişiyi canlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Kısacası kar çeşmesi sauna sonrası rahatlık ve canlılık veren sağlık ürünüdür.

Kar çeşmesinin özellikleri nelerdir?

Kar çeşmesi paslanmaz çelik konstrüksiyon özel olarak tasarlanmış ve kullanıcısının arzusuna göre tasarlanmaktadır. Uygulama sonrası kolay temizlenebilmektedir. Kar çeşmesi için makine ve r seramik veya cam seramik ile kaplama yapılmaktadır. Kar çeşmesinin makinesi içinde ahşap ya da mermer olan bit ortamda uygulanmaktadır. Kar çeşmesi uygulaması sonrası kar çeşmesinin sensör noktası bulunarak hijyenik ve temizliği yapılmaktadır.