Kaliteli Sauna İmalatı Neler İçeriyor ? Alt Yapı Kaliteli sauna imalatı doğru bir altyapı ve ısı yalıtımı ile başlar. İnsu Havuz & Sauna 2,5 ve 4 ve 10 cm kalınlığında çam/ladin karkaslar ile ana taşıyıcı yapıyı kurar. Sıkıştırılmış ve ısı yalıtım değeri artırılmış taş/cam yünü ile mekânın yalıtımını en üst seviyeye çıkarırız. Ahşap Yapı Saunada gözle görülen ve tene temas […]

Kaliteli Sauna İmalatı Neler İçeriyor ?

Alt Yapı

Kaliteli sauna imalatı doğru bir altyapı ve ısı yalıtımı ile başlar. İnsu Havuz & Sauna 2,5 ve 4 ve 10 cm kalınlığında çam/ladin karkaslar ile ana taşıyıcı yapıyı kurar. Sıkıştırılmış ve ısı yalıtım değeri artırılmış taş/cam yünü ile mekânın yalıtımını en üst seviyeye çıkarırız.

Ahşap Yapı

Saunada gözle görülen ve tene temas eden ana unsur ahşaplardır. Sauna, seçilen ağaçtan imal edilmiş lambriler ile kaplanır. Saunanızda görsel sadelik ve sağlam yapı için lambrileri tek parça/ tam boy olarak kullanırız. Sauna yapımı kullanılan lambriler ısı değişimlerine dayanıklı olması için fırınlanmıştır. Özel bir talep yok ise sauna tavan yüksekliği 210-240 cm arasında projelendirilir.

Oturaklar & Paspaslar

Oturma grupları ve yer paspaslarında kullanılacak ahşaplar çok ama çok önemlidir. Damarsız, reçinesiz ve ısı tutmayan ahşaplar kullanılmadır. Bu nedenle Abachi en uygun ahşaptır. Çam, Ladin, Akdeniz Sediri gibi damarlı, ısı tutan ve reçine akıtma ihtimali olan ahşaplar kesinlikle kullanılmaz. Oturma grupları sauna ölçülerine göre tek, çift ya da üç katlı şekilde projelendirilir. Oturaklar ve yer paspasları temizlik için kolay hareket edecek şekilde imal edilir.

Sauna Sobaları 

Saunanızın büyüklüğüne ve kullanım amacına göre en uygun soba seçilir. Hacme ve kullanım amacına göre doğru soba seçimi size daha hızlı ısınan ve  elektrik tüketen bir sauna sunar. Mega Havuz & Sauna ülkemizin ilk CE belgeli yerli sobasını imal eden firmadır. Tüm saunalarında kendi sobalarını kullanır. Özel talepler doğrultusunda Harvia, Helo, Tylö gibi uluslararası markaları kullanır.

Sauna Aksesuarları ve Tamamlayıcı Ürünler

sauna yapımı imalatını yaptığı tüm saunalarda kullanım amacına ve kapasitesine uygun adette kum saati, ahşap yastık, termometre-higrometre, ahşapbakır kova kepçe seti, esanslar, aromaterapi buhurdanlıkları gibi tüm tamamlayıcı ürünleri ile teslim edilir.