Buhar Odası İmalatı ” Usta Sanatkarlığı Mühendislik Bakışı “ Buhar Odası İmalatı: Mega Havuz & Sauna hayalini kurduğunuz / projesini çizdiğiniz tüm mekânlara buhar odası imalatı yapar. Buhar odasında ana yapı tercihinize uygun şekilde cam mozaik, seramik, akrilik ya da mermerden yapılabilir. Cam mozaik estetik ve renkli bir görüntü sağlar. Buhar odası imalatına en uygun malzemelerden […]

Buhar Odası İmalatı

” Usta Sanatkarlığı Mühendislik Bakışı “

Buhar Odası İmalatı: Mega Havuz & Sauna hayalini kurduğunuz / projesini çizdiğiniz tüm mekânlara buhar odası imalatı yapar. Buhar odasında ana yapı tercihinize uygun şekilde cam mozaik, seramik, akrilik ya da mermerden yapılabilir. Cam mozaik estetik ve renkli bir görüntü sağlar. Buhar odası imalatına en uygun malzemelerden biridir. Buhar odasının estetik kıvrımlı hatlarına son derece uyumludur. Dayanıklıdır.

Cam mozaik ile yapılan buhar odalarında estetik bir görünüm ve ergonomik bir kullanıma sahip olan özel buhar odası oturma grupları kullanılır. Mega Havuz & Sauna bu özel buhar odası oturma gruplarının ana imalatçılarındandır

Buhar odaları tamamen ya da kısmi olarak seramik kullanılarak da yapılabilir. Fiyat olarak cam mozaiğe göre bir kademe daha uygundur, ancak görsellik açısından daha zayıf bir malzemedir. Akrilik, buhar odasında tercih edilebilecek malzemelerden bir başkasıdır. Temizliği kolaydır. Yüksek dayanıklılığa sahiptir. Sıfır derz ile son derece hijyeniktir. Bu nedenle sadece oturakları akrilikten imal edilmiş çok sayıda buhar odası vardır. Hazır buhar kabinleri ve buharlı kompakt sistemler sadece akrilik malzeme kullanılarak imal edilir.

Buhar Odası Tavanları: Buhar odalarında tavanın yanlış yapılması kondens yani tavanda buharın yoğuşmasına neden olur. Tavanda yoğuşan buhar soğuk damlalar halinde kullanıcıların üzerine dökülür. Bu nedenle tavan mutlaka kemerli yapıda tonozlu şekilde yapılmalıdır. Buhar odasında tavan sürekli olarak ıslak kalacağı için Mega Havuz & Sauna, buhar odası yapımı özel imal edilmiş pvc, aqua, ctp, ya da akrilik malzemeler kullanır. Buhar odası imalatı edileceği ana yapının cam mozaik, akrilik veya mermer olması ve talep edilecek aydınlatma çeşitlerine göre tavan malzemesi belirlenir.

Buhar Odası Aydınlatmaları: Buhar odası yapımı kullanılacak tavan malzemesi aydınlatma tiplerini belirler. İster spot, ister aplik, ister gizli kanallı led aydınlatmalar kullanılabilir. Hangi tip aydınlatmayı seçerseniz seçin kullanılacak tüm malzemeler uluslararası koruma standartları olan IP55, IP65 ve IP67 özelliklidir. Bu koruma özellikleri ile aydınlatmalarınız buhar ve suya karşı en yüksek dayanıma ve güvenliğe sahiptir.

Fiber Optik Işık Oyunları: Buhar odalarının tavanlarında yıldızlı bir gece etkisi oluşturarak ilgi çekici ve akılda kalıcı bir hale dönüştürebilirsiniz. Fiber optik büyüklü küçüklü, yanıp sönen, renk değiştiren ışık oyunlarıdır. Hamam kubbelerinde de kullanılır.

Buhar Odası Oturma Grupları: Yuvarlatılmış hatları, ergonomik bel desteği, yoğuşacak suyu üzerinden akıtıp zemine kaymasını sağlayacak eğimi ve yüzeyi cam mozaik yapıma uygun kaplama özellikleri ile özel kalıplardan imal edilmiştir.

Buhar odası ekipmanları : Buhar ekipmanları kapıları nemden etkilenmemesi ve uzun ömürlü olması için alüminyum kasalı olmalıdır. Sızdırmazlık contası olması sıcaklığın muhafazası için önemlidir. Menteşe, mıknatıs ve benzeri aksamları paslanmaz olmalıdır. Mega Havuz & Sauna buhar odası kapılarını kendisi imal eder. Tylö gibi özel marka tercihlerinizi de kolaylıkla sağlar.

Acil Durum Sistemleri: Ticari merkezlerdeki buhar odaları için acil durum butonu. Kablolu ve Kablosuz modeller